LEVREK AVI YAKALANMA ANLARI

16 Mayıs
1.242 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...

Balığın Yakalanma Anları

Çok eğlenceli geçen bu balık avımızı 4k çözünürlükte izleyebilirsiniz. Videonun dördüncü dakikasında yakalanan levreği tekneye çekerken arkasından gelen 8-10 adetlik sürü  bizi çok heyecanlandırsa da o sürüden başka balık alamadık . Sırtı avlarının ayrı bir heyecanıda sürüyü dağıtmadan sürüden balık alabilmek.

Bazı bölümlerde gelen kulak tırmalayıcı sesler için özür dileriz. Bu avımızda her zaman avlandığımız mera dışında , yani teknemizin bulunduğu yerin tam karşısındaki küçük bir havaalanının olduğu kıyıda avlandık . Burası da oldukça umut verici yeni bir mera oldu bizim için.

İster dip avında olsun ister sırtı avları nda balığın oltaya yakalanma anı en heyecanlı andır ve o andan sonra mücadele başlar.Balık ne kadar zorluysa adrenalin o kadar yüksek olur , son ana kadar balık mücadeleyi bırakmaz.

Bazen o kazanır bazen biz her ne kadar balığın kaçtığı o an yıkılsakta daha sonra yaşattığı heyecan için ona minnettar oluruz. Biz de bu avımızda balığın oltaya ilk vurduğu o zevkli anları  görüntülemeye çalıştık .

Sırtı Avları- Heyecanı Başka…

Sırtı avlarına ayrı bir heyecan katan şey ise oltanıza her an  büyük bir balığın takılabilme olasılığıdır.

Biz yıllarca sırtı avının sıkıcı olduğunu düşünürdük ,yaptığımız kısa denemelerden de sonuç alamayınca bu av şekline yönelmeyi hiç düşünmemiştik ta ki 5-6 sene kadar önce Ildır ‘da ilk ciddi denememizi yapana kadar.

O gün bizim için milat olmuştu ,akşamüstü 3’lü silikonla başlayan (çok özel bir takımdır daha sonra bu takımın videosunu paylaşacağız) avımız daha yarım saat geçmeden 8.5 cm lik raglou mavi beyaz silikona koca bir levreğin atlamasıyla çok keyifli bir hale dönüştü .

Daha sonra gelen kiloluk levrekler teknemizi bayram yerine çevirmişti . O günden sonra sırtı avlarına yoğunlaştık ve çok güzel avlar gerçekleştirdik.

Dört kilo civarı gelmesini düşündüğümüz bu balık 2 kilo 750 gram gelmişti . Amatör balıkçılıkta genelde balıkların kilosu abartılarak söylenir yarım kiloluk çupra kilo üstü , yarım kiloluk kefal de kiloluk kefaldir.

Balık sudan ilk çıktığında yüzgeçlerinin açık olmasıyla bir hayli büyük görünür . Daha sonra temizlendiğinde küçülür , pişirildiğinde de biraz daha küçülür .

Denizden çıktığındaki heybetli halinden eser kalmaz ama  kendi tuttuğumuz balığın tadı bir başka olur .İnsan elinden geldiğince   dışardan balık almamaya çalışıyor ancak balık olmayınca mecburen balıkçının yolu tutuluyor .

Güzel anılarınızı tüm deniz tutkunu arkadaşlarla paylaşmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.Dilerseniz iletişim bölümünde yer alan e-postamıza videolarınızı da gönderebilirsiniz.

İyi seyirler …

Filika Almaya Gittik >>>

En İyi Levrek Sahtelerini Denedik >>>

Youtube
Yorum Yap
7 Yorum Yapıldı
 1. hakan kemal dedi ki:

  Güzel video tebrikler

 2. ONUR BEY dedi ki:

  Emek harcanarak yapılmış güzel ve bilgilendirici bir video. Yeni arkadaşlara ışık tutuyor, bilgili arkadaşlarımızıda yönlendiriyor. Tebrik ediyorum. Sahte Balıkla ilgili bilgilendirme videolarınında devamını diliyorum.

  1. Random dedi ki:

   Teşekkürler…Yakında yeni videolar yayınlayacağız

 3. ONUR BEY dedi ki:

  Merhabalar, çekilişiniz gerçekleştimi acaba? Çekiliş canlı yayınını izleyemedim 25 Mayısta.. Bilgi verirmisiniz. Teşekkürler

  1. Random dedi ki:

   Merhaba,
   Çekiliş; youtube canlı yayına izin vermediği için facebook sayfamızda yapılmıştır sonuç youtube kanalımızda açıklanmıştır.
   https://www.facebook.com/balikvideoo

 4. ONUR BEY dedi ki:

  Tekrarlanacak Çekiliş için Hayırlısı olsun.. Benim bir önerim var, bence bu sefer 1 isim fazla çekin. O kişi yedek olsun. İlk çıkacak talihliye yeniden ulaşılamaması durumunda 2. kişi alır hediyeyi.. İyi günler..