En İyi Levrek Sahtelerini Denedik

26 Ocak
2.670 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...

Sahte Seçimi

Bu videomuzda sizlere en iyi levrek sahteleri ni yani levrek avında kendini kanıtlamış sahtelerden bazılarını tanıttık.

Bu sahtelerin suda nasıl aksiyon aldığını da elimizden geldiğince göstermeye çalıştık.

Amatör avcıların en çok zorlandığı konulardan biridir sahte seçimi. Sahte almaya başladıktan sonra bir bakmışsınız elinizde onlarca sahte birikmiş.

Hatta bazılarını hiç denememişsiniz ama hala sahte almaya devam ediyorsunuz . İlerleyen zamanda bu iş hastalık boyutlarına varabilir.

Peki ne yapmalıyız ?, Çantamızda kaç adet sahte bulunmalı ?

Benim tavsiyem , çantanızdaki 10 adet sahte sizin için yeterlidir. Bulunduğunuz bölgedeki yemlik balık popülasyonuna göre sahte seçimi yapmanız şansınızı kat kat arttıracaktır.

En iyi levrek sahteleri ni tanıttığımız videomuz işinizi kolaylaştırabilir.

Bazen denizdeki hiç bir balığa benzemeyen bazı sahteler de iş yapabilir , bu da bu hobinin eğlenceli bir yönüdür.

Biz sırtı avlarımıza en az 50 – 60 adet  sahte balık bir o kadar silikon ve çeşitli kaşıklarla gitsekte yakaladığımız balıkların yüzde doksanı genelde aynı sahteye atlamaktadır.

Bazı amatör balıkçı arkadaşlarımız sahteye fazla para verilmesinin gereksiz olduğunu düşünürler. 150 tl verilerek alınacak bir sahtenin yerine 15-20 tl lik sahtenin de aynı işi göreceğini savunurlar.

“Ben 10 tl lik sahteyle 5 balık yakaladım yanımdaki adam en pahalı sahtelerle hiç bir şey yakalayamadı.”

gibi söylemleri hep duymuşuzdur. Bence ucuz sahtelerle de güzel balık yakalayabiliriz , benim çantamda da bir çok ali express ürünü var ve içlerinde gerçekten çok güzel olanlar var .

Bazılarıyla güzel balıklar da yakaladım ancak yozuri markası ve onun crystal minnow serisi benim en favori sahtelerimdir. Silikonda ise raglou markası bizim yüzümüzü hep güldürmüştür.

Silikonlar

Levrek avcılığının olmazsa olmazı silikon yemlerdir. Ülkemizde bir çok iyi silikon markası vardır ,biz bunların içinden en çok raglou marka silikonlarla avlanmayı seviyoruz.

Son zamanlarda daiwa duckfin 9 cm silikonlarla da denemeler yapsak ta henüz bir sonuç alamadık. Silikon seçimi de tabi ki çok önemlidir.

Hem silikonun rengi hem de boyutu hedef balığa göre seçilmelidir. Biz levrek avlarımızda gündüzleri genellikle simli ,mavi beyaz ve beyaz silikonları kullanıyoruz.

Beyaz silikonlar genelde her şartta çok iyi çalışırlar. Geceleri de yine beyaz , mavi beyaz ve fosforlu silikonları tercih ediyoruz.

Boy olarak ta en çok 6,5 cm ve 8,5 cm silikonlarla av yapmaktayız. Balık o gün hangi boya ilgi gösteriyorsa diğer oltayı da ona göre değiştirip şansımızı arttırmaya çalışırız.

Sormak istediğiniz tüm sorular için bizimle irtibata geçebilirsiniz. İyi seyirler…

Amatör Denizci Belgesi >>>

Levrek Avı İlk Kez Bu Kadar Çok Yakaladık >>>

Youtube
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.