Dökümanlar

Dökümanlar anchor

Denizcilik Terimleri ve Amatör Denizci Belgesi Soru Kitapçığı 4 (Video)

Amatör Denizci Belgesi Soru Kitapçığı 4 (Üyelere Özel)

Denizcilik Terimleri (Üyelere Özel)

Amatör Denizci Belgesi Eğitim Dökümanı (Video)

Amatör Denizci Belgesi Eğitim Dökümanı (Üyelere Özel)

KMT Sınav Soruları ve Cevapları 6 (Video)

KMT Sınav Soruları ve Cevapları 6 (Üyelere Özel)

‘ Hedef Bir Milyon Amatör Denizci ‘projesi ile mavi vatan denizlerimizle tekrar barışma gerçekleşiyor.

Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı tarafından başlatılan ‘ Hedef 2023 te Bir Milyon Amatör Denizci ‘ çok yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Hedef 1 Milyon Amatör Denizci sadece kaptanlık ehliyeti değil, aynı zamanda telsizcilik ehliyeti de çok kolay veriliyor.

2020 yılı bitmeden projenin hedefi olan 1 milyon amatör denizciye ulaşacağı tahmin ediliyor.Acaba hedef 1 milyon amatör denizci sayısına ulaşınca proje sona erecek mi?

Son günlere yada son sayılara bırakmadan Adb ve Kmt belgelerini almakta fayda var.

Amatör denizci belgesi (ADB) sınavlarında çıkan sorular ve bu soruların cevaplarını bu sayfada bulabilirsiniz.

SINAVDA BAŞARILI OLAMAYAN ADAYLAR Tekrar Sınav Harcı yatırarak, sınava giriş ücret dekontunu sisteme taratarak aktarır. Sonra Başvuru yaptığınız Liman Başkanlığı ile irtibat kurarak kayıtlarınızın tam ve doğru olduğu kontrol ettirilerek sınav randevu hanenizin aktif hale gelmesi Liman Başkanlığı’ndan talep edilir.

AMATÖR DENİZCİ BELGESİ (ADB) VE KISA MESAFE TELSİZ (KMT) SINAVLARINA GİRECEK VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE !!!

 “Amatör Denizci Belgesi (ADB) ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü (KMT) Eğitim ve Sınav Başvuru Sistemi” vatandaşlarımızın çok daha hızlı şekilde ve elektronik ortamda başvuru yaparak randevularını oluşturmalarını sağlamak amacıyla adbs.uab.gov.tr adresi üzerinden hizmet vermeye başlamıştır.

Söz konusu sistem üzerinden gerçekleştirilen başvurularda, ADB ve KMT belgelerine ait Belge Harcı ödeme prosedürü de değişmiştir.

Online olarak eğitim ve sınavlara başvuru yapan vatandaşlarımıza, sınava girdikten sonra “Amatör Denizci Belgesi” ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü” belgelerine ait Belge Harcı ödeme kodları, başvuru yapılan sistem tarafından SMS ve e-mail yoluyla gönderilecek olup ödemeler bu kod ile Halk Bankası şubelerine yapılacaktır. 

Bu şekilde gerçekleştirilen ödemelerle, başvuru sahibinin gerekli ödemeyi yaptığı bilgisi otomatik olarak başvuru sisteminde tarafımızca görülebilecek ve belgeniz çok daha hızlı bir şekilde hazırlanabilecektir.

Sınava girdikten sonra cep telefonunuza veya elektronik posta yoluyla tarafınıza belge harcı ödemenize dair mesaj gelmeden lütfen herhangi bir kanal üzerinden ödeme yapmayınız.

Soru paylaşmak isteyen arkadaşlar yoruma yazabilirler…

Amatör Denizci Sınavları >>>

Kısa Mesafe Telsiz Sınavları >>>