LEVREK AVI TEKNEDEN SAHTEYLE

12 Nisan
2.419 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...

Levrek Sırtısı Sahte Balıkla (Rapala)

Hedef balığımızın torik olduğu bu avımızda maalesef torik yakalayamasak ta zevkli bir av günü geçirdik , yakalamış olduğumuz levrekler de yüzümüzü güldürdü .

Özellikle avın başında almış olduğumuz vuruş (videonun üçüncü dakikasında) bizi çok heyecanlandırdı ama o balığı yakalamak kısmet olmadı .

Bu avda balık heyecanını hiç yitirmemiş , her türlü zorluğa bizden çok daha dayanıklı olan  73 yaşındaki babam da bize eşlik etti ve o vuruş ta babamın oltasına geldi.

Yozuri Minnow

Torikten umudumuzu kestikten sonra her zaman ki gibi levrek sırtısına başladık . Bizi hiç yanıltmayan yozurimiz ve aynı sahtenin altı pembe olanıyla levrekleri kandırmayı başardık .

Videonun sonunda yakalamış olduğumuz iri  levreği tam tekneye çekerken hem kameranın şarjı bitti hem de balık iğneden kurtulup denize geri döndü:)

Balık Çiftlikleri

Bu arada bulunmuş  olduğumuz bölgedeki balık çiftliklerinden birinde çupra hasatı yapılıyordu biz de elimizden geldiğince çekmeye çalıştık .

Bilindiği gibi balık çiftliklerine yaklaşmak yasak ancak çiftliklere bağlanılmadığı taktirde yakınlarında avlanılmasına genelde karışmıyorlar tabi bazı istisnalar olmuyor değil.

Ülkemizde ne yazık ki balık toplanma alanları yok her türlü avcılığa yasak olan çok az yer var ancak balık çiftlikleri bir nevi bu işi görüyor . Bir çok kişi çiftlik kenarında avlanıldığında balık avlamanın çok kolay olduğunu düşünse de durum hiç te öyle değildir.

Sadece  balık yakalama şansını arttırır ama balığı garanti etmez  . Keşke denizlerimizde tüm yasaklara uyulup balık limitlerine göre avlanılsa o zaman kimse balık çiftliklerine yanaşmak zorunda kalmazdı .

Ülkemizdeki balık limitleri de zaten bildiğiniz gibi çok tartışılıyor ve balık bir kez dahi üremeden yakalanabiliyor . Lüfere bir sürü isim verilmiş ve o isimlerle yakalanınca sanki doğal bir şey gibi gösteriliyor oysa yaprak, çinekop gibi balıklar en azından lüfer olana kadar beklenmeli .

Yani vicdani limit hem amatör hem de profesyonel tüm balık avcıları için geçerli olmalı ve içimize sinmeyen boylardaki tüm balıkları geri salmalıyız .

Bilgi Paylaştıkça Değerlenir

Siz değerli deniz tutkunu arkadaşlarımızın mutlaka levrek avı konusunda bizden daha farklı bilgi ve tecrübeleri vardır,size ait bilgi ve tecrübeleri paylaşmak isterseniz ya da bizlere sormak istediğiniz sorular var ise yorum yaparak iletebilirsiniz.

Çektiğiniz levrek avı ya da balık avı videolarını da yayınlatmak isterseniz iletişim bölümündeki e-posta adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Balık neslinin gittikçe azaldığı denizlerimizi koruyup vicdani limitleriyle avlanan tüm dostlarımıza rastgelsin …

Mahin Düğümü >>>

Telsiz Belgesi Almak Çok Kolay >>>

Youtube
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.