KMT ALMAK ARTIK ÇOK KOLAY…

14 Mart
884 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...

Kısa Mesafe Telsiz Operatörü

Bu videoda KMT ( Kısa Mesafe Telsiz Operatörü ) hakkında merak edilen her şeyi anlatmaya çalıştık, ayrıca sizden gelen sorulara da yer verdik. 

KMT belgesini almanızı şiddetle tavsiye ederim şu anda çok kolay veriliyor.

Neden KMT Almalıyım?

Denizcilik ; daha önceden tahmini zor aksilikler yaşanabilen bir dünyadır.

Her şeyin tamam ve eksiksiz olduğunu düşündüğünüz ve denize açıldığınız bir zamanda hiç aklınızda olmayan bir şey oluverir.

Örneğin; Seyir sırasında yardıma ihtiyaç duyduğunuz bir zamanda telefonunuz çekmeyebilir şarjı bitebilir.

Teknenizde bulunduracağınız telsiz hayati önem taşıyabilir. Bu telsizi kullanmak için KMT belgesine yani ehliyetine ihtiyaç duyarsınız.

KMT ile kullanacağınız telsiz vasıtasıyla acil bir durumda etrafınızda size yardım edebilecek gemilerle veya sahil ile çok daha kolay ve hızlı iletişim kurabilirsiniz.

Deniz aracınızda telsiz varsa KMT ( Kısa Mesafe Telsiz Operatörü ) belgesi almanız zorunludur.

KMT sınavını eskiden amatör denizcilik federasyonu (ADF) düzenliyordu ama artık ADF yerine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı düzenliyor. 

Amatör Denizci Belgesi ve KMT belgeniz varsa 24 metreye kadar içinde telsiz olan deniz aracınızla dünyanın neresine isterseniz yasal olarak yolculuk yapabilirsiniz.

Kısa mesafe kavramı sinyal uzaklığı yakınlığı anlamındadır yani telsizin kapsama alanıyla ilgilidir.

Amatör Denizci Belgesi ilk hedef olmalı.

Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Sınavlarına Girecek Vatandaşlarımızın Dikkatine

 “Amatör Denizci Belgesi (ADB) ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü (KMT) .Eğitim ve Sınav Başvuru Sistemi” vatandaşlarımızın çok daha hızlı şekilde ve elektronik ortamda başvuru yaparak randevularını oluşturmalarını sağlamak amacıyla adbs.uab.gov.tr adresi üzerinden hizmet vermeye başlamıştır.

Söz konusu sistem üzerinden gerçekleştirilen başvurularda, ADB ve KMT belgelerine ait Belge Harcı ödeme prosedürü de değişmiştir.

Online olarak eğitim ve sınavlara başvuru yapan vatandaşlarımıza, sınava girdikten sonra “Amatör Denizci Belgesi” ve “Kısa Mesafe Telsiz Operatörü” belgelerine ait Belge Harcı ödeme kodları, başvuru yapılan sistem tarafından SMS ve e-mail yoluyla gönderilecektir.

Ödemeler bu kod ile Halk Bankası şubelerine yapılacaktır. 

Bu şekilde gerçekleştirilen ödemelerle başvuru sahibinin gerekli ödemeyi yaptığı bilgisi otomatik olarak başvuru sisteminde tarafımızca görülebilecek ve belgeniz çok daha hızlı bir şekilde hazırlanabilecektir.

Sınava girdikten sonra cep telefonunuza veya elektronik posta yoluyla tarafınıza belge harcı ödemenize dair mesaj gelmeden lütfen herhangi bir kanal üzerinden ödeme yapmayınız.

Sınavda tüm adaylara başarılar…

Başvuru Sistemi Değişiyor >>>

Youtube
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.