KMT Sınav Soruları ve Cevapları

14 Mart
3.699 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...

KMT Sınav Soruları ve Cevapları

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Liman başkanlıkları tarafından yapılan Kısa Mesafe Telsiz Operatörü KMT sınavına yönelik sorulardır.

Serinin ilk kitapçığı niteliğindeki bu sınav videosunda sadece Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Sınav soruları ve cevapları vardır.

www.balikvideo.com sayfası dışında internette birçok yerde soru ve cevap bulabilirsiniz ancak bu sadece zaman kaybı demektir.

Genelde Kısa Mesafe Telsiz Operatörü sınavına ilişkin yayınlanan soru ve cevaplar eski sisteme ait olan soru ve cevaplar.Bu gerçekle Kısa Mesafe Telsiz Operatörü sınav salonunda gerçekleşmek çok kötü bir deneyim oluyor.

Hem sınav stresinizi azaltmanıza hem de kendinize güveniniz tam ve hazır olarak Kısa Mesafe Telsiz Operatörü sınavına girmenin rahatlığını hissedeceksiniz.

En doğru ve güvenilir soru ve cevapları bulabileceğiniz doğru adres www.balikvideo.com dur.

Eğer deniz sevdalısı biriyseniz şu anda alması çok kolay bu belgeyi amatör denizci belgesiyle bilikte almanızı tavsiye ediyoruz.

Üst sınır yaşı gözetmeden bütün başvuranların videolarımızı izleyerek kolaylıkla alabileceği bir belgedir.

Daha sonra alması hem harç bedeli ve istenen evraklar hemde sınav zorluk derecesi çok artacak olan KMT ve ADB nizi mutlaka alın.

KMT Süreli Bir Belge Midir?

KMT ( Kısa Mesafe Telsiz Operatörü ) 5 yıl geçerliliği olan bir belgedir süresi dolunca yenileyebilirsiniz. Tekrar başvuru evrakları hazırlamanıza eğitim alarak sınava girmenize gerek yoktur.

Liman başkanlığına başvurarak Kısa Mesafe Telsiz Operatörü belgenizin süresinin dolduğunu yeniletmek istediğinizi söyleyin hemen işlemleriniz gerçekleştirilecektir.

KMT Sınavında Kaç Soru Var?

  • KMT ( Kısa Mesafe Telsiz Operatörü ) Sınavında çoktan seçmeli 25 soru sorulmakta, yanlış yanıt, doğru yanıtları götürmemektedir.
  • Yöneltilen 25 soruyu “30 dakika” içerisinde cevaplamanız gerekiyor.
  • Geçer not 100 üzerinden 60’dır. En az 15 soruya doğru cevap vermeniz gerekmektedir.

Genel Sınav Kuralları

Adaylar randevu aldıkları sınav salonuna randevu aldıkları saatten 15 dakika önce gelmelidirler. Adaylar Sınav Salonuna gelirken yanlarında fotoğraflı (T.C. Kimlik Kartı, Ehliyet, Pasaport)resmi bir kimlik bulundurmak zorundadırlar.

Sınav salonuna iletişim aracı, silah ve doküman ile girilmez (sınav salonuna getirilmemesi gereken eşyaların sorumluluğu adaya aittir). Adaylar sınav başladıktan sonra da sınav süresince sınava girebilirler, ancak kaybettikleri zaman kendilerine verilmez.

Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü videolarımızın yanı sıra Amatör Denizci Belgesi sınavına yönelik eğitim ve sınavların yer aldığı videolarımızı da inceleyebilirsiniz.

Soru paylaşmak isteyen arkadaşlar yorum olarak sorabilirler…

Bütün adaylara başarılar….

Güncel Kmt Eğitim Dökümanı >>>

KMT Sınav Soruları ve Cevapları 2 >>> Youtube


Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.