KMT Sınav Soruları ve Cevapları 2

14 Mart
2.629 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...

KMT Sınav Soruları ve Cevapları 2

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Liman başkanlıkları tarafından yapılan KMT Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü sınavına yönelik sorulardır.Kmt de çıkan sorular yer almaktadır.

KMT ( Kısa Mesafe Telsiz Operatörü )belgesi almak çok kolay; videolarımızı izleyerek sınavda yüzde yüz başarı sağlayabilirsiniz. KMT de çıkan sorular ve kitapçıktır.

KMT Sınav Sonuçları

Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Sınav Sonuçlarının İlanı;

Liman başkanlığınca yapılan Kısa Mesafe Telsiz Operatörü sınav sonuçlarının açıklanması;

Sınav komisyonu yoğunluğa bağlı olarak (1 Ay sürebilmekte) sınav kağıtlarını değerlendirir ve sınav sonuç listesi liman başkanlığınca onaylanarak Liman başkanlığı sitesinden ilan edilir.

Kısa Mesafe Telsiz Operatörü sınavının yapıldığı liman başkanlığının teknik imkanları da süreyi etkilemektedir.

Örneğin; İstanbul’ da olduğu gibi dokunmatik ekranlı bilgisayarlar aracılığı ile gerçekleştirilen bir sınava girdiyseniz sonuç çok daha çabuk açıklanıyor.


Sonuç listelerinde sınava girmeyen adayların isimleri karşısına “SINAVA GİRMEDİ” ya da “BAŞARISIZ -GEÇERSİZ” ibaresi yazılır.

KMT Sınav Sonucuna İtiraz

Adaylar, KMT ( Kısa Mesafe Telsiz Operatörü ) sınav sonucuna itirazı sonuçların yayımlandığı günü takip eden 15 gün içinde gerekçelerini belirtmek suretiyle sınavı düzenleyen kuruma yazılı olarak itiraz edebilirler.

İtirazlar, Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Sınav Kurulu tarafından en geç 10 iş günü içinde sonuçlandırılır ve sonuç ilgilisine yazılı olarak bildirilir.

KMT ile Sektörde Çalışabilir Miyim?

SOLAS’a tabi olmayan ticaret gemilerinde ve yatlarda çalışabilirsiniz, ancak bir gemi adamı yeterliğine sahip olmanız gerekir.Gemi adamı yeterlilik belgeniz olmalı.

Sınav Ücreti Ne Kadar?

2020 yılı için Amatör denizcilik belgesi harcı 48,60 TL, kısa mesafe telsiz belgesi harcı 30,70 TL’dir.Fırsatı değerlendirmek ve belge sahibi olmak için çok uygun bir zaman.

KMT ( Kısa Mesafe Telsiz Operatörü ) sahibi olmak için hiçbir kurs ya da aracıya ihtiyaç yoktur Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından uygulanan sınav sonucu verilmektedir.

Kısa Mesafe Telsiz Operatörü sınavı başvurusu için ücret talep ederek aracılık etmek isteyenler de olabilmekte ve dikkatli olunmalıdır.

Harç ücreti de çok uygun her sene değerli evraklara zam gelmesine rağmen 2020 itibariyle KMT sadece 30,70 Kuruş.Eski sisteme dönüldüğü zaman bu bedelin 2 bin -3 bin aralığında olacağı tahmin ediliyor.

Hem fiyat hem de sınavın zorluğu düşünüldüğünde hem ADB hem KMT almanın tam zamanı.KMT Sınav Soru Ve Cevapları size çok fayda sağlayacaktır.

Başvurusu ve sınav süreci gerçekten şuan için çok kolay olan Kısa Mesafe Telsiz Belgesi’ni eğer denizciliğe karşı biraz ilginiz varsa başvuru yapınız.

KMT Sınav Soruları ve Cevapları 3 >>>

Kmt Sınav Soru ve Cevapları 1 >>>

Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Online Başvuru >>>

Youtube
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.