KOFANA LEVREK BALIK ORTASINDA KALDIK…

14 Mart
511 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...

Çeşme Zeytineli Balık Diyarı

Balık avı na başlamadan önce her zaman olduğu gibi Cengiz Abi ‘mizin güzel çayını içerken yaptığımız sohbette merada kofana olduğunu bir kaç gün önce bir tane aldığını , 1 tane de büyük kaçırdığını söylemişti .

Bu bizi heyecanlandırsa da biz bugün torik peşinde koşmayı düşünüyorduk.

Çok güzel bir havada büyük umutlarla  başladığımız bu av günümüzde maalesef hedeflediğimiz palamut ve toriklerden eser yoktu.

Uzunca bir süre palamut ve torik peşinde koştuktan sonra oltamıza takılan bir levrek (hava kapalı olduğu için oltanın birinde yozuri c 57 takılıydı balık ta bu sahteye vurdu ) bizi tekrar av moduna sokmuştu .

Balık avı nda aksiyon olmadığında insanın canı sıkılmaya başlıyor ve her ne kadar denizin üstünde olmak huzur verse de biraz aksiyon istiyor insanın canı. Ama bilindiği gibi sabır bu hobide 1 numaralı anahtardır , sabrederseniz mükafatını büyük ihtimalle alırsınız .

İstisnai durumlar da olabilir tabi , biz bir keresinde tek vuruş almadan  büyük kısmı gecenin soğuğunda 15 saat civarında sırtı çekmiştik.

Olmadı mı da olmuyor , fazla zorlamamak gerektiğini de bu şekilde öğrenmiş olduk.

Kofana-Levrek İstilası

Balık avı na dönecek olursak  , daha önce hiç görmediğimiz muhteşem bir manzarayla karşılaşmıştık. Önümüzde sürüler halinde kofanalar , lüferler , levrekler adeta cirit atıyordu, ama hiç biri burnunun önünden geçen sahtelerimize ilgi göstermiyordu .

Çok fazla zamanımız yoktu ve elimizden gelen her şeyi yapıyorduk , en avcı sahtelerimizi sırasıyla suya indirdik ama sonuç alamadık. Silikon , kaşık , slow jig aklımıza her gelen yolu denesekte sonuç değişmedi .

Belki de tek çözümümüz yemlik balık yakalayıp bırakma yapmaktı ama ona ayıracak vaktimiz yoktu. Kofanaları yakalayamasak ta bize görsel bir şölen yaşatmışlardı.

Hava karardıktan sonra silikonla levrek denemelerine başladık . Bugün deniz ana bize cömert davranmayacaktı, bu belliydi . Son turlarımızdan birinde fosforlu kırmızı 8,5 cm raglou silikona bir levrek atladı , bu günün ikinci ve son balığıydı .

Bir kaç tur daha attıktan  sonra  bugünlük bu kadar deyip avı sonlandırdık. Tabi aklımızda o kofanaları nasıl kandırırız sorusu vardı . Gelecek avda bu kofanaları bulur muyuz? bulursak nasıl kandırırız düşüncesiyle  dönüş yolunu koyulduk.

Kendi balık avı maceranızı paylaşmak isterseniz yorum kısmından yazabilirsiniz, dilerseniz çektiğiniz av videolarını da yayınlayabiliriz; katkı yapmak isterseniz katkınızdan memnuniyet duyacağız.

Rastgelsin…

Levrek Avı Yakalanma Anları >>>

Youtube
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.